EKO ÚSPĚCHY

JARNÍ SBĚROVÁ KAMPAŇ POUŽITÝCH BATERIÍ

Celkem 51 kilogramů použitých baterií odevzdala naše škola v rámci soutěže Recyklohraní v Jarní sběrové kampani.

Za tento výsledek nám patří 2. místo v Moravskoslezském kraji.

Obstáli jsme v tvrdé konkurenci ostatních škol, ale hlavně nás může těšit, že jsme udělali něco dobrého pro životní prostředí. Sběr vysloužilých baterií patří ke smysluplným činnostem. Díky recyklaci budou baterie přeměněny na druhotné suroviny. Chráníme tím přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. Posuďte sami! Ze sta kilogramů baterií lze recyklací získat 65 kilogramů surovin. Z tužkových baterií jde především o ocel, zinek, mangan, nikl a měď. Z dalších typů baterií pak také olovo, kadmium, kobalt nebo stříbro. Jejich opětovným využitím chráníme přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. A to už stojí za tu námahu!

Děkujeme všem, kteří jste se do sběru baterií zapojili. Tento skvělý výsledek je především vaše zásluha. Už začátkem příštího školního roku na něj budeme mít šanci navázat při podzimní sběrové kampani. Do školy pořád můžete přinášet vysloužilé baterie, případně i nepotřebné drobné elektro zařízení a staré mobilní telefony.

Programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se naše škola účastní už 5 let a pravidelně také plníme vyhlašované úkoly, v letošním roce na téma šetrné spotřeby vody.

obrazek - ekoskola