PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI WEBOVÝCH STRÁNEK

Webové stránky Základní školy a Mateřské školy Skřipov, okres Opava, příspěvková organizace, splňují požadavky dle par. 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Informace prezentované v jiných formátech

Na našem webu jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formát DOC a PDF je také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace. která slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Přístupnost webové prezentace

Naše webové stránky jsou vytvořeny za pomoci značkovacího jazyka HTML a kaskádových stylů CSS. Webové stránky jsou responzivní (tj. optimalizované pro různé typy zařízení od stolních počítačů, laptopů, tabletů, po mobilní zařízení). Stránky umožňují zvětšení písma v nastavení prohlížeče bez ztráty obsahu nebo funkcionality, a většina obrázků má alternativní text.

Náhradní řešení a kontakt

Podle § 7 odst. 4 Zákona jsme v případě obtíží či případné náměty s přístupností webových stránek nebo s návrhy a připomínkami týkající se obsahu webu schopni poskytnout informace alternativními cestami:

Telefonicky nebo emailem:

telefon: 553 781 125

e-mail: zsskripov@volny.cz

Poštou nebo osobně návštěvou naší školy na adrese:

Základní škola a Mateřská škola Skřipov, okres Opava, příspěvková organizace

Skřipov 120

747 45 Skřipov

Postupy pro prosazování práva

V případě, že nebudete spokojeni s vyřízením dotazu, požadavku nebo podnětu povinným subjektem v souvislosti s vyřízením Vašeho požadavku ohledně přístupnosti webových stránek nebo mobilní aplikace, máte právo kontaktovat příslušný orgán pro prosazování práva: Ministerstvo vnitra

Odbor eGovernmentu

Náměstí Hrdinů 1634/3

140 21 Praha 4

e-mail: pristupnost@mvcr.cz