Základní škola a Mateřská škola Skřipov, okres Opava, příspěvková organizace
ZŠ a MŠSkřipov okres Opava

MŠ Hrabství

MŠ Hrabství je škola rodinného typu, která spadá pod ZŠ Skřipov. Nachází se na kraji vesnice v budově KD Hrabství ve vrchních prostorech s vlastním vchodem ze zahrady, která je součástí. Školka je jednotřídní s kapacitou až pro 22 dětí převážně od věku 3-7 let, ale i mladšími. Působí zde dvě učitelky, jedna provozní pracovnice (školnice) a chůva. Součástí MŠ je šatna, koupelna s toaletami pro děti, herna, jídelna a kuchyňka pro výdej svačin a obědů, které jsou dováženy z jídelny ze ZŠ Skřipov. Provoz MŠ je od 6:30 - 16:00, v té době lze využívat přilehlou oplocenou zahradu. Na zahradě se nachází zahradní domek + herní prvky jako je např. prolézačka se skluzavkou, kopec, pískoviště, atd. Zahrada je rozlehlá a poskytuje dostatečný prostor pro sportovní vyžití a hry dětí v jakémkoli ročním období. Pro pohybové aktivity dětí je také využíváno blízké okolí MŠ. Jako je např. místní hřiště, louky a les. To vše skýtá hodně možností k zajímavým vycházkám. MŠ dbá na dodržování tradic, jako je např. OSVOBOZENÍ HRABSTVÍ a DEN MATEK. Snažíme se zde poskytovat dětem laskavé, otevřené a podmanivé prostředí, kde se cítí příjemně a bezpečně. Podporujeme samostatnost dítěte, povzbuzujeme, poskytujeme informace, dbáme na určená pravidla k aktivitám. MŠ je přístupná k řešení požadavků rodičů v rámci výchovně vzdělávací činnosti a provozních podmínek. Vynakládáme úsilí, aby s činností naší MŠ byli spokojeni jak rodiče, tak ti na kterých nejvíce záleží a to děti.

Publicita